Scrumvival

Scrumvival (założony w 2015)

Używasz Scruma (albo Agile)? Świetnie! Oznacza to, że możesz skorzystać z naszych darmowych warsztatów dla społeczności.

Serio, za darmo? Tak! Wiele nauczyliśmy się od społeczności i ludzi, którzy chcieli się dzielić swoją wiedzą. Spłacamy w ten sposób tamten dług. Na warsztatach my przecież też uczymy się od Was:) Wydaje nam się, że ma to sens?

Dlaczego to robimy? Ponieważ chcemy, żeby Scrum i Zwinność przynosiły Wam korzyści. Chcemy z Wami zmieniać miejsca wytwarzania produktów na lepsze.

Kto płaci za pizzę? Zwykle zapraszają nas zaprzyjaźnione firmy które pokazać, że są cool. My opracowujemy materiały, Ty inwestujesz swój czas i energię.

Dlaczego ankieta? Żebyśmy wiedzieli, że Ty i grupa skorzystacie na Twoim udziale w warsztacie. Żeby się efektywnie uczyć grupa warsztatowa ma około 20 osób. To warsztat, nie wykład. Jakość, nie ilość.

Scrumvival – dzięki społeczności dla społeczności

Co trzeba zrobić, żeby przyjść?

1. Zapisać się na meetupie, jeśli jesteś gotów podróżować, to choćby w innym mieście;

2. Wypełnić ankietę, która zdecyduje o tym, czy się dostaniesz;

3. Poczekać na odpowiedź czy się dostałam/em;

4. Cieszyć się udziałem. /Spróbować ponownie.

5. Dać nam znać jeśli nie będziesz, bo na to miejsce czeka ktoś inny.

       

 

Scrumvival – o czym już mówiliśmy.

Pośród tematów Scrumvivali, które mieliśmy w róznych miastach znajdziemy:

Product Owner, czyli kto?

Zwinność, Scrum, hmmm a Manager? – redefinicja roli Managera

Scrum Master, czyli kto?

Wartość wartości scrumowych.

Scrum Studio (Organizing for people and products) – z gościnnym udziałem Gunthera Verheyena

Dług Techniczny, cichy zabójca biznesu.

Scrum Master Toolbox

Scrum@Work:Scaling Scrum

No i mamy jeszcze jeden szczególny Scrumvival HR Jest dla naszych przyjaciół z HR, bo mamy wiele wspólnych tematów do przegadania.

Marek Stachowski
POT, 2020.05
"Dopadł mnie efekt „WOW!” W co najmniej 100%. Piotr Włodarczyk i Radosław Lont fenomenalnie zorganizowali warsztat w przestrzeni online."
Agnieszka
PSM2, 2019.12
"A lot of excercises, no slides, only flipcharts, tempo: I was exhausted but happy after those two days full of inspiration and knowledge sharing. It was a pleasure to be there and have the possibility to listen to other Scrum Masters. Excellent trainers, Adam and Andrzej, who both shared their knowledge and experience, and gave us the possibility to share the knowledge among the participants. I highly recommend!"
Jean
PSM, 2019.07
"Trainer was really good and clear informations"
Marcin
PSF, 2019.03
"Excellent training that opens the eyes to pragmatism and rationalism. Mandatory for each member of the scrum team. Contains only particulars, practical exercises and examples. What was the least interesting? Breaks! :) Thanks alot."
Łukasz
PSM, 2019.03
"Intensive with lots of practical tasks. No powerpoint presentation only live and "analog" methods. Aesthetically pleasing flip charts and whiteboards make it worth your time bringing you closer to the understanding of how you should pass your knowledge."
Michał
Professional Scrum with Kanban, 2020.03
"Full professionalism. Lot of knowledge, lot of experience, lot of humor. It was excelent as usual!"