Szkolenia

SCRUM EXPERIENCE

Podstawy Scruma, niezbędne żeby zacząć go używać w codziennej pracy. Przykłady i doświadczenie trenerów Agile Rebels.

Trenerzy

Krzysiek Kosacki
Michał Michałowski

Opis szkolenia

W Agile Rebels wierzymy, że doświadczenie jest mechanizmem prawdziwej nauki. Aby umożliwić natychmiastowe rozpoczęcie prac zespołu z wykorzystanie frameworku Scrum, zapraszamy do praktycznych ćwiczeń. Obok umiejętności wykorzystania Scrum, uczestnicy nabywają wiedzy o celu jej stosowania. Takie ujęcie tematu pozwala zespołowi świadomie doskonalić i wzbogacać stosowany proces wytwórczy. Silnym aspektem szkolenia jest inspiracja do działania w ramach zespołu przy wykorzystaniu Scrum.

CELE SZKOLENIA

Uczestnik po szkoleniu:

 • Potrafi wykorzystać mechanikę frameworku Scrum.
 • Zna i potrafi przekazywać wartość wartości scrumowych.
 • Potrafi wskazać różnicę między tradycyjnymi i zwinnym metodami wytwarzania produktów.
 • Potrafi wytłumaczyć znaczenie Done i jego rolę w budowaniu przejrzystości.
 • Potrafi uczyć korzystania z artefaktów Scrum w zwinnym planowaniu.
 • Potrafi rozwijać zachowania, cechy i znaczenie ról scrumowych.
 • Potrafi wzmacniać wartość zdarzeń scrumowych w procesie wytwórczym.
 • Świadomie wykorzystuje mechanizm inspekcji i adaptacji w usprawnianiu procesu wytwórczego.

DLA KOGO JEST SZKOLENIE?

 • Dla wszystkich zainteresowanych poszerzaniem użyteczności i efektywności Scrum w organizacji.
 • Dla Scrum Masterów.
 • Dla liderów zwinnych organizacji.
 • Dla menedżerów projektów.
 • Dla zespołów wytwórczych.

AGENDA

DZIEŃ PIERWSZY
Ramy metodyczne
 • Złożoność i empiryzm. Teoria i podstawy Scruma. Podstawy teoretyczne Scruma. Różnice pomiędzy Scrumem i tradycyjnymi metodami wytwarzania oprogramowania. Korzyści, wady i konsekwencje każdego z podejść. Filozofia podejścia empirycznego.
 • Ramy metodyczne. Reguły i zasady Scruma. Wcielanie nowego sposobu działania za pomocą ograniczeń czasowych, ról i artefaktów. Efektywne sposoby ich wprowadzania oraz źródła problemów mogących je osłabiać. Przewidywalność prac w modelu empirycznym, kontrola ryzyka i monitorowanie postępów prac.
 • Przyrost. Zrobione czy nie zrobione. Dług techniczny. Jakość. Zagadnienie jakości wytworzonego oprogramowania. Co oznacza zrobiona, a co prawie zrobione i jakie są tego konsekwencje. Kultura inżynierska i miary jakościowe.
DZIEŃ DRUGI
Zastosowanie w praktyce
 • Ludzie. Zespoły. Samoorganizacja. Wartości scrumowe. Budowanie zespołów. Czym jest samoorganizacja, od czego zależy i jak ją wykorzystywać. Co oznacza międzyfunkcjonalność i jakie są implikacje tego podejścia dla organizacji.
 • Szacowanie prac. Uczestnicy nauczą się wykorzystywać techniki estymacyjne jako narzędzie poznawania i rozumienia wymagań. Ten sposób formalizuje proces wyjaśniania wymagań i ich obustronnego rozumienia, co pozwala zespołom aktywnie uczestniczyć w procesie planowania i przygotowywania Product Backlogu.
 • Rola Scrum Mastera w zespole. Rola Scrum Mastera w organizacji. Jak zapewnić sukces zespołów w większej organizacji. Jakie zachowania wspierają Scrum i jego wykorzystanie a jakie temu szkodzą.
Szkolenie prywatne
Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów
Masz jakieś pytania?
Napisz do nas
Opinie uczestników
Marek Stachowski
POT, 2020.05
"Dopadł mnie efekt „WOW!” W co najmniej 100%. Piotr Włodarczyk i Radosław Lont fenomenalnie zorganizowali warsztat w przestrzeni online."
Agnieszka
PSM2, 2019.12
"A lot of excercises, no slides, only flipcharts, tempo: I was exhausted but happy after those two days full of inspiration and knowledge sharing. It was a pleasure to be there and have the possibility to listen to other Scrum Masters. Excellent trainers, Adam and Andrzej, who both shared their knowledge and experience, and gave us the possibility to share the knowledge among the participants. I highly recommend!"
Jean
PSM, 2019.07
"Trainer was really good and clear informations"
Marcin
PSF, 2019.03
"Excellent training that opens the eyes to pragmatism and rationalism. Mandatory for each member of the scrum team. Contains only particulars, practical exercises and examples. What was the least interesting? Breaks! :) Thanks alot."
Łukasz
PSM, 2019.03
"Intensive with lots of practical tasks. No powerpoint presentation only live and "analog" methods. Aesthetically pleasing flip charts and whiteboards make it worth your time bringing you closer to the understanding of how you should pass your knowledge."
Michał
Professional Scrum with Kanban, 2020.03
"Full professionalism. Lot of knowledge, lot of experience, lot of humor. It was excelent as usual!"

Video z poprzednich szkoleń

Co robi Scrum Master?

Materiały do pobrania na szkolenie

Udostępnij to szkolenie

Nie czekaj, zrób to dziś,
zapisz się na to szkolenie!
Wybrane szkolenie

SCRUM EXPERIENCE

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy


[contact-form-7 404 "Not Found"]

Dziękujemy za okazane zaufanie i skorzystanie z naszej oferty. Wkrótce otrzymasz od nas wiadomość zawierającą szczegóły związane z uczestnictwem w szkoleniu.

Do zobaczenia! Scrum On!

Ekipa AgileRebels