Professional Scrum Master™

Czy szkolenie PSM jest dla mnie?

Szkolenie PSM to szkolenie zaawansowane. Nie będziemy tutaj mówić o tym czym jest Scrum, ale dlaczego tak wygląda. Jak obecność jego poszczególnych elementów: ról, artefaktów i wydarzeń pomaga radzić sobie ze złożonością oprogramowania. Jeśli chcesz poprawić swoje zrozumienie Scrum, lepiej wykorzystać Scrum w swoim zespole czy organizacji – to szkolenie jest właśnie dla Ciebie.

Jeśli jesteś zainteresowany ścieżką certyfikacyjną, znanej i docenianej organizacji – Scrum.org, założonej przez jednego z twórców Scrum – Kena Schwabera, szkolenie PSM jest doskonałym miejscem żeby zacząć.

Podczas swojej pracy zawodowej, wiele razy spotykaliśmy się z wprowadzeniem Scrum jako dogmatu – bez czasu na refleksję i pokazania jakie problemy Scrum tak naprawdę adresuje. Szkolenie PSM nakierowane jest na zdobycie wiedzy o zaawansowanych aspektach Scrum i pracy Scrum Mastera. Podczas szkolenia nauczysz się też postaw, zachowań i technik przydatnych w komercyjnym miejscu pracy. Wszystko to pod okiem wieloletniego praktyka stosowania metody Scrum.

Przydatne informacje przed szkoleniem

Aby wynieść jak najwięcej z tego szkolenia, zachęcamy Cię do zapoznania się z podstawami Scrum. Dodatkowe, przydatne informacje znajdziesz np. tutaj (Przewodnika po Scrumie). Jeśli już natomiast posiadasz jakieś doświadczenie praktyczne pracy ze Scrum to tym lepiej. Zachęcamy też do wzięcia udziału w darmowym egzaminie sprawdzającym wiedzę o Scrum Open.

O trenerze

Szkolenie prowadzone przez Andrzeja Zińczuk (PST), i Adama Michalczyka (PST) – współzałożycieli grupy Agile Rebels.

Andrzej ma ponad 13-letnie doświadczenie w branży IT. Zdobył je pełniąc różne role (deweloper, pm, Product Owner, Scrum Master, menedżer, współwłaściciel software house) pracując dla software house’ów i PayU – jednego z liderów branży płatnościowej. Odpowiedzialny był za wdrażanie, rozumienie i rozwój Scrum zarówno wsród zespołów deweloperskich jak i menedżerskich. W czasie swojej kariery współpracował i pomagał ponad 20 zespołom Scrumowym. Rozwijał i szkolił kilkunastu Scrum Masterów. Obecnie, jako członek grupy Agile Rebels, pracuje z zespołami, menedżerami i liderami, pomagając im się uzwinniać i kształtować postawy członków organizacji. W wolnym czasie wspiera społeczności agile – Agile Coach Camp Poland i Agile Poznań.

Doświadczenie Adama obejmuje pracę z ponad dwudziestoma zespołami z Grupie Allegro. Był on również odpowiedzialny za rozwój kwalifikacji i umiejętności Scrum Masterów w Allegro przez ponad dwa lata. W tej chwili dumny Agile Rebel, wspoerający organizacje i zespoły w firmach od startupów, poprzez te z branży game-development do dużych korporacji. Poza pracą ze Scrum Masterami i zespołami, prowadzi szkolenia z rozwoju przywództwa w organizacjach IT. Wciąż poszukuje nowych sposobów, aby Scrum przynosił więcej wartości organizacjom. Skoncentrowany na rozwoju agentów zmiany, dlatego, że wierzy, że to właśnie on przynoszą profesjonalizm do organizacji wytwarzających oporgramowanie. Wieloletni organizator Agile Coach Camp Polska – non-profitowego spotkania dla praktyków zwinności.

Za co płacę?

Szkolenie obejmuje:

  • dwa dni intensywnego szkolenia;
  • dużo wiedzy popartej zdobywanym na bieżąco doświadczeniem;
  • drukowane, akredytowane materiały szkoleniowe;
  • szkolenie prowadzone przez wieloletniego praktyka Scrum – perspektywa Scrum Mastera, menedżera, współwłaściciela organizacji;
  • voucher na egzamin Professional Scrum Master I (on-line) – w przypadku podejścia do egzaminu w czasie 14 dni od ukończenia szkolenia i nie osiągnięcia wymaganych 85% – otrzymasz drugi voucher bezpłatnie;
  • zniżka na voucher pozwalający na przystąpienie do egzaminu Professional Scrum Master II (on-line)
  • przekąski, napoje, obiad.

Dodatkowe informacje

Szkolenie prowadzone w języku polskim.

Więcej szczegółów o szkoleniu

To szkolenie to dużo więcej niż slajdy Power Pointa. Dostarcza praktyczną wiedzę, umiejętności i świadomość wyzwań jakie stają na drodze Scrum Mastera. Duża liczba ćwiczeń, dyskusje z innymi uczestnikami, poszerzone o punkt widzenia i doświadczenia prowadzącego pozwalają uzyskać dużo wiedzy skondensowanej w intensywny dwudniowy program szkoleniowy.

Uczestnicy szkolenia PSM zdobywają też praktyczną wiedzę o rolach i związanymi z nimi odpowiedzialnościami w zakresie współczesnego wytwarzania oprogramowania. Ułatwia to komunikację i zwiększa szanse na rozwiązywanie złożonych problemów w rzeczywistych miejscach pracy.

Tagi:

Data

Lis 13 2018 - Lis 14 2018

Czas

09:00 AM - 05:00 PM

Koszt

2900-3300 PLN + VAT

Lokalizacja

Golden Floor Tower
ul. Chłodna 51, Warszawa, Polska
Andrzej Zińczuk

Organizator

Andrzej Zińczuk
Telefon
+48 501 670 759
Email
andrzej.zinczuk@agilerebels.org

Inni organizatorzy

Adam Michalczyk
Adam Michalczyk
Telefon
+48512203052
Email
adam.michalczyk@agilerebels.org