Professional Scrum Foundations™

Czy PSF to szkolenie dla mnie?

Chcesz zacząć swoją przygodę ze Scrum? A może przeczytałeś już trochę materiałów i planujesz pierwszy krok? W internecie jest mnóstwo wartościowych treści i z pewnością warto do nich sięgąć. To szkolenie jest jednak inne. Jego celem jest umożliwienie rzeczywistego doświadczenia czym jest metoda Scrum. Podczas tego kursu poznasz wiele problemów charakterystycznych początkowej pracy zespołu scrumowego. I co więcej poznasz metody radzenia sobie z tymi wyzwaniami. 

Jeśli jesteś zainteresowany ścieżką certyfikacyjną, znanej i docenianej organizacji – Scrum.org, założonej przez jednego z twórców Scrum – Kena Schwabera, szkolenie PSF jest doskonałym miejscem żeby zacząć.

Podczas swojej pracy zawodowej, wiele razy spotykaliśmy się z wprowadzeniem Scrum jako dogmy – bez czasu na refleksję i pokazania jakie problemy Scrum tak naprawdę adresuje. Szkolenie PSF nakierowane jest na zdobycie własnego doświadczenia i samodzielne poznanie czym tak naprawdę jest potencjalnie wdrażalny przyrost oprogramowania i jak ma się to do maksymalizacji dostarczanej wartości. Podczas szkolenia nauczysz się też postaw, zachowań i technik przydatnych w komercyjnym miejscu pracy. Wszystko to pod okiem wieloletniego praktyka stosowania metody Scrum.

Przydatne informacje przed szkoleniem

Aby wynieść jak najwięcej z tego szkolenia, zachęcamy Cię do zapoznania się z podstawami Scrum. Dodatkowe, przydatne informacje znajdziesz np. tutaj (Przewodnika po Scrumie). Jeśli już natomiast posiadasz jakieś doświadczenie praktyczne pracy ze Scrum to tym lepiej. Zachęcamy też do wzięcia udziału w darmowym egzaminie sprawdzającym wiedzę o Scrum Open.

O trenerze

Szkolenie prowadzone przez Andrzeja Zińczuk (PST), i Adama Michalczyka (PST) – współzałożycieli grupy Agile Rebels.

Andrzej ma ponad 13-letnie doświadczenie w branży IT. Zdobył je pełniąc różne role (deweloper, pm, Product Owner, Scrum Master, menedżer, współwłaściciel software house) pracując dla software house’ów i PayU – jednego z liderów branży płatnościowej. Odpowiedzialny był za wdrażanie, rozumienie i rozwój Scrum zarówno wsród zespołów deweloperskich jak i menedżerskich. W czasie swojej kariery współpracował i pomagał ponad 20 zespołom Scrumowym. Rozwijał i szkolił kilkunastu Scrum Masterów. Obecnie, jako członek grupy Agile Rebels, pracuje z zespołami, menedżerami i liderami, pomagając im się uzwinniać i kształtować postawy członków organizacji. W wolnym czasie wspiera społeczności agile – Agile Coach Camp Poland i Agile Poznań.

Doświadczenie Adama obejmuje pracę z ponad dwudziestoma zespołami z Grupie Allegro. Był on również odpowiedzialny za rozwój kwalifikacji i umiejętności Scrum Masterów w Allegro przez ponad dwa lata. W tej chwili dumny Agile Rebel, wspoerający organizacje i zespoły w firmach od startupów, poprzez te z branży game-development do dużych korporacji. Poza pracą ze Scrum Masterami i zespołami, prowadzi szkolenia z rozwoju przywództwa w organizacjach IT. Wciąż poszukuje nowych sposobów, aby Scrum przynosił więcej wartości organizacjom. Skoncentrowany na rozwoju agentów zmiany, dlatego, że wierzy, że to właśnie on przynoszą profesjonalizm do organizacji wytwarzających oporgramowanie. Wieloletni organizator Agile Coach Camp Polska – non-profitowego spotkania dla praktyków zwinności.

 

Za co płacę?

Szkolenie obejmuje:

  • dwa dni intensywnego szkolenia;
  • dużo wiedzy popartej zdobywanym na bieżąco doświadczeniem;
  • voucher na egzamin Professional Scrum Master I (on-line);
  • przekąski, napoje, obiad.

Dodatkowe informacje

Szkolenie prowadzone w języku polskim.

Więcej szczegółów o szkoleniu

To szkolenie nastawione jest na zdobywanie praktycznego doświadczenia. Teoria uzupełnia nabywaną na bieżąco wiedzę praktyczną. To zupełnie inne podejście niż typowy zestaw slajdów z Power Pointa. Scrum zakłada podejmowanie decyzji w oparciu o posiadaną wiedzę, i tak właśnie jest skonstruowane to szkolenie. Dodatkowo, uczestnicy zwiększają możliwość przyswojenia wiedzy poprzez ciągła współpracę z innymi uczestnikami. Dzięki temu, w ciągu dwóch dni, mają możliwość poznania wielu różnych perspektyw – innych ról, organizacji, doświadczeń zawodowych.

Uczestnicy szkolenia PSF zdobywają też praktyczną wiedzę o rolach i związanymi z nimi odpowiedzialnościami w zakresie współczesnego wytwarzania oprogramowania. Ułatwia to komunikację i zwiększa szanse na rozwiązywanie złożonych problemów w rzeczywistych miejscach pracy.

Opis szkolenia

Warunki szkolenia

Zarezerwuj Miejsce

Rabat na początek (2450 PLN + VAT)

Do 2 tygodni przed rozpoczęciem szkolenia

Available Bilety: 9
Bilety Rabat na początek (2450 PLN + VAT) zostały wyprzedane. Możesz spróbować wybrać inny bilet.
Cena standardowa (2750PLN + VAT)
Available Bilety: 10
Bilety Cena standardowa (2750PLN + VAT) zostały wyprzedane. Możesz spróbować wybrać inny bilet.
Tagi:

Data

Paź 22 2019 - Paź 23 2019

Czas

09:00 AM - 05:30 PM

Koszt

PLN 2750 +VAT

Lokalizacja

Golden Floor Tower, Chłodna 51
Andrzej Zińczuk

Organizator

Andrzej Zińczuk
Telefon
+48 501 670 759
Email
andrzej.zinczuk@agilerebels.org

Inni organizatorzy

Adam Michalczyk
Adam Michalczyk
Telefon
+48512203052
Email
adam.michalczyk@agilerebels.org
ZAREZERWUJ

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.